Ford EcoSport to nowy kompaktowy sportowy SUV Forda.

Ford EcoSport zapewni większą wszechstronność i możliwości, bardziej wyrafinowaną stylistykę i zaawansowane technologie dla klientów w Europie.

Nowy Ford EcoSport po raz pierwszy oferuje technologię Ford Intelligent All Wheel Drive, zapewniającą lepszą trakcję na drodze i w terenie, w połączeniu z zaawansowanym nowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o pojemności 1,5 litra, zapewniającym do 125 KM i zoptymalizowaną emisją CO2.
Dostępny także po raz pierwszy jako sportowy, inspirowany Ford Performance EcoSport model ST. Ford EcoSport dostarcza technologie wspomagania kierowcy, w tym łączność SYNC 3, tempomat z regulowanym ogranicznikiem prędkości i kamerę cofania.
Wyposażony w ulepszoną dynamiczną, wytrzymałą i wyrafinowaną stylistykę nadwozia, nowy model oferowany jest w 12 odważnych kolorach i oferuje jeszcze więcej opcji personalizacji. Kontrastowe opcje malowanych dachów, które rozciągają się do słupków okiennych, górnych ram drzwi, tylnego spoilera dachowego i lusterek bocznych. Nowe, komfortowe wnętrze zapewnia pasażerom doskonałe wrażenia podczas korzystania z centralnego 8-calowego ekranu dotykowego.Podgrzewanej kierownicy i inteligentnych schowków, w tym regulowanej podłogi bagażnika.

Nowy Ford EcoSport dla Europy zostanie zbudowany w zakładzie produkcyjnym Forda w Craiova w Rumunii,

dołączając do modeli Ford Edge i Kuga SUV w Europie. Nowy Ford EcoSport zapewni zoptymalizowane wrażenia z jazdy wyposażone w Ford Intelligent All Wheel Drive. Technologia ta jest oferowana w połączeniu z całkowicie nowym, 1,5-litrowym silnikiem diesla Ford EcoBlue i sześciobiegową manualną skrzynią biegów, zapewniającą moc 125 KM i moment obrotowy 300 Nm, przy zużyciu paliwa 4,5 l / 100 km i emisji CO2 119 g / km.

Inteligentny napęd na wszystkie koła mierzy, w jaki sposób koła samochodu trzymają się powierzchni drogi i może regulować moment obrotowy do 50/50 między przednimi a tylnymi kołami w czasie poniżej 20 milisekund – dwadzieścia razy szybciej niż mrugnięcie. System płynnie przenosi moment obrotowy między wszystkimi czterema kołami i zapewnia bardziej bezpieczne oparcie na drodze, szczególnie w trudnych warunkach.
Całkowicie nowy, 1.5-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue Forda został zaprojektowany, aby zapewnić wyższą moc i lepsze osiągi, a także zmni

ejszyć emisję CO2. Udoskonalony czterocylindrowy silnik wyposażony jest w innowacyjne technologie.
Niskociśnieniowy układ recyrkulacji spalin w połączeniu z chłodzeniem ładunkiem woda-powietrze dla bardziej wydajnego spalania i redukcji emisji.
Zintegrowany kolektor dolotowy dla zoptymalizowanego oddychania silnika.

Turbosprężarka o niskiej bezwładności zapewnia szybszą i łatwiejszą

do opanowania reakcję turbosprężarki, wyposażona w materiały do ​​silników rakietowych zaprojektowane do zastosowań w wysokich temperaturach.
Wysokociśnieniowy układ wtrysku paliwa, który jest bardziej responsywny, cichszy i oferuje bardziej precyzyjne podawanie paliwa.
1,5-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue z napędem na przednie koła i nową sześciobiegową manualną skrzynią biegów o niskim współczynniku tarcia oferuje jeszcze niższe zużycie i większą oszczędność paliwa. Od połowy 2018 roku 1-litrowy silnik wysokoprężny TDCi Forda o mocy 100 KM w połączeniu z napędem na przednie koła i nową sześciobiegową manualną skrzynią biegów będzie dostępny od samego początku.

W ofercie znajdzie się również wielokrotnie nagradzana, jednostka benzynowa EcoBoost Forda o mocy 140 KM, 125 KM  z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów z łopatkami z zamontowanymi na kolumnie kierownicy dla wygodnej zmiany biegów.
Nowy EcoSport będzie nadal zapewniać jazdę i obsługę dostosowaną specjalnie do klientów w Europie, ze zoptymalizowanymi sprężynami, amortyzatorami, sprężynami, układem kierowniczym, belką skrętną tylnej osi, ustawieniami elektronicznego układu stabilizacji i profilami wspomagania kierownicy.

Wytrzymała i wyrafinowana stylizacja

Nowy Ford EcoSport charakteryzuje się śmiałym, dynamicznym stylem Forda SUV, odzwierciedlającym styl średniej wielkości Forda Kuga i dużego Edge’a.
Wyrzeźbiona maska ​​z centralnym wybrzuszeniem zapewnia czystszy wygląd z przodu. Przedni projekt jest zdominowany przez nową, dużą, trapezową konstrukcję kratki i wyróżniające się reflektory kątowe, które są teraz oferowane z systemem oświetlenia o wysokiej intensywności zrzutu i zawierają stylowe światła LED do jazdy dziennej. Kątowe obudowy świateł przeciwmgielnych uzupełniają przedni, trzyczęściowy profil, który został zainspirowany paskami plecaka i zaprojektowany tak, by odzwierciedlał żądny przygód charakter.

Wzory tylnych zderzaków i tylnych świateł Ford EcoSport zostały również zmienione, aby zapewnić czystszy, bardziej rzeźbiony wygląd. Klienci mogą wybierać spośród 12 odważnych kolorów nadwozia. Lightning Blue, Ruby Red i żywego metalicznego pomarańczowego odcienia Tiger Eye. Ddatkowo spersonalizować swój SUV za pomocą nowej, kontrastowej, rozszerzonej wersji malowanego dachu.
Nowe 17- i 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich uzupełniają sportowy charakter i są oferowane w wielu wykończalniach, w tym w wersji Magnetic Low Gloss, Shadow Silver, Flash Grey i High Gloss Black. Klienci nadal mogą wybrać wyróżniającą się, montowaną na bagażniku opcję koła zapasowego.

EcoSport zapewnia teraz nowy poziom wyrafinowania wnętrza dzięki łatwiejszym w obsłudze elementom sterującym i miękkim w dotyku materiałom oraz nowej konsoli środkowej. Ergonomicznie zaprojektowanej dla łatwej obsługi i zawierającej mniej przycisków. Nowe wzory siedzeń są zoptymalizowane pod kątem większego komfortu dla pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach i zapewniają bardziej ekskluzywny styl, w tym dostępną częściową skórę. Mieszkańcy mogą również dopasować atmosferę do ich nastroju dzięki regulowanemu oświetleniu wnętrza, które można ustawić na jeden z siedmiu kolorów.

We wnętrzu znajduje się wiele inteligentnych schowków,

w tym nowa podłoga z regulacją wysokości, którą można podnieść, aby ukryć schowek, lub obniżyć, aby zwiększyć pojemność bagażnika do 334 litrów. Nowa konsola środkowa ma wbudowany składany, przesuwany podłokietnik pasażerski z schowkiem idealnym do tabletów lub przekąsek.
Nowa linia produktów Ford EcoSport po raz pierwszy będzie zawierała nowy sportowy wariant EcoSport ST-Line, łączący Edge ST-Line, Fiesta ST-Line, Focus ST-Line, Kuga ST-Line, Mondeo ST-Line i S Modele -MAX ST-Line oferują odważną stylistykę i sportową dynamikę jazdy, a także wydajne i wydajne silniki benzynowe i TDCi EcoBoost.

Ford EcoSport ST-Line oferuje unikalne zderzaki i boczne spojlery inspirowane Fordem Performance, czarne relingi dachowe i osłony reflektorów. 17-calowe obręcze ze stopów metali lekkich Dark Tarnish, oznaczenia ST-Line oraz rozszerzony malowany dach i lusterka boczne w standardzie. Wnętrze oferuje unikalną kierownicę z płaskim dnem, wykończoną skór. Unikalne skórzane siedzenia z wstawkami Miko®-Dinamica – ekologiczny zamsz wykonany z poliestru z recyklingu – i czerwone szwy, skórzana dźwignia hamulca ręcznego i gałka dźwigni zmiany biegów. Sportowe pedały ze stali nierdzewnej.

Zaawansowana technologia wspomagania kierowcy

Nowy Ford EcoSport opiera się na wiodącej pozycji kierowcy SUV i nagradzaniu dynamiki jazdy Forda, aby zapewnić jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze wrażenia z jazdy przy użyciu zaawansowanych technologii.
Wyrafinowany system komunikacji i rozrywki Forda SYNC 3 jest kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto ™. SYNC 3 jest obsługiwany przez pływający 8-calowy kolorowy ekran dotykowy EcoSport. Ekran można obsługiwać za pomocą gestów. Oferowany również z SYNC 3 jest pływającym 6,5-calowym kolorowym ekranem dotykowym. 4,2-calowy kolorowy ekran jest oferowany w połączeniu z łącznością Bluetooth i dwoma wejściami USB.

Nowy system dźwiękowy B & O PLAY zapewnia wyższą jakość dźwięku. Wyposażony w dziesięć głośników, w tym subwoofer montowany na bagażniku i głośnik średniotonowy w środku deski rozdzielczej, system został specjalnie skalibrowany dla EcoSport i jest kontrolowany przez najnowszy wzmacniacz sygnału cyfrowego. Pozwala na precyzyjne wyrównywanie i miksowanie dźwięku, w tym ustawienie dźwięku przestrzennego.
EcoSport po raz pierwszy dostarcza tempomat z regulowanym limiterem prędkości, który pomaga kierowcom utrzymać ograniczenie prędkości, a także kamerę cofania, która zwiększa wydajność i bezpieczeństwo parkowania.

Ford EcoSport to nowy kompaktowy sportowy SUV Forda.

Dostępne automatyczne reflektory i wycieraczki z czujnikiem deszczu  pozwalają klientom lepiej skoncentrować się na drodze. Podgrzewana kierownica i elektroniczna automatyczna kontrola temperatury dodatkowo poprawiają komfort. Większy komfort zapewnia nowy, 4,2-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, który ułatwia dostęp do kluczowych informacji drogowych. Składane lusterka, które są podgrzewane, aby zapewnić szybsze wyjazdy w mroźne poranki.

Inne technologie wspomagające kierowcę obejmują system informacji o martwym punkcie Forda, który może ostrzegać kierowcę o zbliżających się pojazdach.
Lepsza ochrona pasażerów obejmuje teraz poduszki powietrzne kierowcy i pasażera. poduszka kolanowa kierowcy, nowe boczne poduszki powietrzne, które zapewniają dodatkową ochronę klatki piersiowej i są przeznaczone do kierowania pasażera z dala od uderzenia. Nowe kurtyny powietrzne zapewniające maksymalne pokrycie boczne. EcoSport jest także bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej dzięki standardowemu alarmowi obwodowemu.

Samochód mierzy 4,24 m długości, 1,76 m szerokości i 1,69 metra wysokości, a rozstaw osi to 2,52 m. Jego bagażnik standardowo mieścii 322 l, a po złożeniu pojemność wzrasta do 705 l.
Pod względem technicznym samochód opiera się na modelu Fiesta. Do Polski trafi wersja po modernizacji, która wyróżnia się zrezygnowaniem z koła zapasowego, które montowane było na tylnej klapie. Dodatkowo przeprojektowane zostało zawieszenie.

 

Cennik katalogowy 2018 r.

Ford EcoSport TREND NAVI Edition TITANIUM ST-Line
1.0 EcoBoost – 100 KM 59 900
1.0 EcoBoost – 125 KM M6 63 900 69 900 75 900 78 900
1.0 EcoBoost – 125 KM A6 81 100 85 000 88 000
1.0 EcoBoost – 140 KM 80 200 83 200
1.5 TDCi – 100 KM 77 100 81 000 84 000
1.5 EcoBlue – 125 KM 88 300 92 200 95 200